Siirry sisältöön
-47%

Beard Gin - partaöljy, 30ml

Kesäkarvojen paras resepti - aurinko, terassi ja herkullinen Gin & Tonic. Tästä on harmaus kaukana!

14,90 € Normaalisti: 27,90 € (Alennus 47%)

Toimitusaika: 1-3 päivää

Tuotekuvaus

Miksi käyttää partaöljyä?

  • Antaa partaan kiiltoa ja pehmeyttä
  • Auttaa hilseilyyn, kuivaan ihoon ja kutinaan
  • Antaa oivan tuoksun partaan

Beard Gin partaöljy on Partawan ja Pyynikin tislaamon yhteistyössä suunnittelema partaöljy. Öljyssä on käytetty legendaarisia Gin & Tonic mausteita eli sitruunaa ja katajanmarjaa. Tämä partaöljy on kesäisen raikas ja samalla todella hoitava. Olemme käyttäneet Beard Ginissä tuttuun tapaan vain luontaisia aineksia, ja hoitavuuden takaavat arganöljy ja e-vitamiini! Tuotteita tilatessasi hyväksyt tilausehdot.

Lisätiedot

Ingredients / 30ml: jojoba oil, apricot kernel oil, argan oil, E-vitamin oil, juniper berry oil, lemon oil. (citral, limonene)

Säilytys: Huoneenlämmössä auringonvalolta suojattuna. Öljyä ei saa päästää jäätymään – se voi muuttaa tuotteen tuoksua!

Käyttö ulkoisesti: Levitä ja hiero käsin parran alueelle. Vältä tuotteen joutumista silmiin, limakalvoille, haavoihin.

Förvaring: I rumstemperatur och skydd från solen.

För utvärtes bruk: Bred ut och massera för hand på skäggiga området. Undvik att få produkten i ögonen, slemhinnorna och sår.

Mikäli havaitset allergisia oireita, lopeta tuotteen käyttö välittömästi.

Tuote säilyy 6kk avaamisen jälkeen.

Tuotekoodi:
SKU00107

Tuotearvostelut

Tomi LaitinenArvostelu 5/518.4.2024
En itse tästä katajanmarjaa kyllä löydä, mutta muuten erittäin jepa sitrusksinen tuoksu.
Riku KulmalaArvostelu 5/525.1.2024
Tässä on sitä gintonic henkeä. Tuoksuu katajanmarja ja raikas sitruuna. Tätä on tullut ostettua muutaman kerran. Tuoksu ei ole kuitenkaan liian voimakas. Ja öljynä toki huippuluokkaa.
Markku RuuskanenArvostelu 5/519.1.2024
Täydellinen tuote naamakarvoille, miksi ei muillekin karvoille 🤔
Raikas GINi tuoksu hivelee hajunystyröitä, jokapäiväisessä käytössä arkituoksuna.
Jouni KoppilaArvostelu 5/518.1.2024
Aivan loistava tuote. Myyntimiehen Vickyn tuoksu piristää heti aamusta ja öljy pitää parran kuosissa.
TapsaArvostelu 5/517.1.2024
Täyden wiiden tähden tuote: Lopputuloksena kiiltävä, pehmeä ja giniltä tuoksuva naamakarvoitus. Ainoa miinus on, ettei vedä vertoja Yötön yö -öljylle!
PerusSamiArvostelu 4/517.1.2024
Tuote kuulostaa hyvältä näin Ginin ystävänä. Tuoksu voisi olla hitusen voimakkaampi. Tämä tuote tekee mitä lupaa. Oli hyvä ostos. Plussaa tyylikkäästä etiketistä.
Sami LappalainenArvostelu 5/517.1.2024
Ginin tuoksu on juurikin niin sopiva kuin olla ettei poliisit ala puhalluttaan 😃
Marko KindstedtArvostelu 5/517.1.2024
Ginille ja katajaiselle tuoksulle perso mies, tää on sun tuote! Raikas ja kevyt tuoksu, ei ollenkaan viinalta tuoksuva 😃. Öljy loistava! Tämän setämiehen suosikki!